ONLINE EĞİTİM SEMİNERİ: TÜBİTAK ULAKBİM - SPRINGER NATURE AÇIK ERİŞİM ANLAŞMASI ŞUBAT AYI EĞİTİMİ

26 Nisan 2024 Cuma

Değerli Kullanıcılarımız,

TÜBİTAK ULAKBİM tarafından yürütülen EKUAL Projesi kapsamında, TÜBİTAK ULAKBİM ve Springer Nature yayınevi arasında imzalanan açık erişim(ücretsiz) yayıncılığın tanıtıldığı webinar programı aşağıda bilgilerinize sunulmuştur.

Kayıt ve katılım için ilgili linke tıklayınız ve sayfanın en altında bulunan KAYDOL butonundan ibu uzantılı kurumsal e-posta adresinizi ve "Kuruluş" alanında üniversitemiz adını belirterek kayıt oluşturunuz.

Springer Nature ile TÜBİTAK – ULAKBİM Arasında İmzalanan Açık Erişim Yayıncılık Anlaşması

Springer Nature ile TÜBİTAK – ULAKBİM arasında 01 Ocak 2024 tarihinden itibaren 2026 yılına kadar devam edecek yeni bir Dönüşüm Anlaşması imzalandı.

Katılımcı bir Türk kurumuna bağlı sorumlu yazar iseniz, Springer Nature'ın dergi portföyünde ücretler karşılanarak açık erişim (AE) yayınlamaya hak kazanabilirsiniz.

Springer Nature ile TÜBİTAK arasındaki dönüştürücü anlaşmaya (TA) 200'den fazla kurum katılıyor; bu, katılımcı kurumlara bağlı ilgili yazarların makalelerini AE'lerini Springer Nature'ın karma dergiler portföyünde ücretler karşılanarak yayınlamaya hak kazandığı anlamına geliyor. Ayrıca, Springer, Adis, Palgrave ve Academic Journals abonelikli dergi içeriklerinin tamamına ve ayrıca Nature.com'daki 46 dergiye tam erişim sağlayabilirsiniz. 

 

Webinar Hakkında:

Web seminerinde, anlaşmaya hangi kurumların katıldığı, yazar ve makale tanımlama ve uygunluğunun yanı sıra, bir yazarın anlaşma kapsamında Açık Erişim (AE) yayınlarken - gönderimden onaya kadar - geçireceği yolculuğa genel bir bakış dahil olmak üzere TÜBİTAK - ULAKBİM anlaşması tanıtılacak. Makalelerinizi yazarken size yardımcı olmak amacıyla, yayınlamak üzere başarılı bir makalenin nasıl yazılacağına ilişkin ipuçları ve püf noktaları için özel bir oturum da dahil edilecektir.

 

Kimler Katılmalı?

 • Araştırmacılar
 • Kütüphaneciler
 • Lisans/Doktora Öğrencileri
 • Fakülte Üyeleri
 • Akademik yayımlama ile ilgili herkes

    

EĞİTİM BAŞLIĞI TARİH SAAT  EĞİTİM İÇERİĞİ KAYIT LINKİ EĞİTİM DİLİ

Open Access for Türkiye- What you need to know, from how to publish your article to getting funded

20 Şubat 2024, Salı 11.00 
 • Açık Erişim (AE) anlaşmasına genel bakış
 • Sözleşmede yer alan uygunluk kriterleri/belgeleri
 • Başarılı bir makale yazmaya ilişkin ipuçları püf noktaları
 • Makalenizi açık erişimli yayınlamak için fon başvurusunda bulunma
Kayıt için TIKLAYINIZ

 Oturum ağırlıklı olarak Türkçe olacak ve birkaç bölüm İngilizce olarak ele alınacaktır

 

 •  TÜBİTAK ULAKBİM ve Springer Nature yayınevi arasında imzalanan açık erişim(ücretsiz) yayıncılık anlaşması hakkında detaylı bilgi için TIKLAYINIZ.