VERİ TABANI ABONELİĞİ: MILITARY BIG DATA [EKUAL]

26 Nisan 2024 Cuma

Değerli Kullanıcılarımız,

Kara, deniz, hava, robotik platformlar, silah sistemleri ve mühimmat hakkında çeşitli bilgileri ülke detaylarıyla birlikte sunan veri tabanı Military Big Data veri tabanına TÜBİTAK EKUAL kapsamında abonelik gerçekleştirilmiştir.

 

MILITARY BIG DATA ERİŞİMİ İÇİN TIKLAYINIZ

 

ÖNEMLİ NOT: Veri tabanında sağ üstteki "Login" butonuna tıkladıktan sonra sayfanın solunda yer alan IP login panelini aktif etmek için gizlilik sözleşmesini kabul ediniz.

Military Big Data kullanım kılavuzu için TIKLAYINIZ.

 

Military Big Data Nedir?

Military Big Data; kara, deniz ve hava platformları ile bunların kullandığı silah sistemleri ve mühimmatlara yönelik yüksek hacimli ve çeşitli bilgiyi, ülke detaylarıyla birlikte üst seviye doğruluk ve süratle kullanıcısına ulaştırarak; harekât, teşhis, tanımlama, iş geliştirme, eğitim ve karar verme süreçlerinin tamamında katma değer yaratmayı hedeflemektedir. Düzenli güncellemeler ve kullanıcı-sunucu iletişimini yüksek düzeyde tutan güvenli algoritmasıyla Military Big Data, yaşayan ve sürekli genişleyen bir sistemdir.

 

Military Big Data ayrıca; ülkeler, bölgeler ve kıtalar düzeyinde envanter ve kabiliyet temelli karşılaştırmalı analiz imkanı sunarak kullanıcılarına büyük resim üzerinde durumsal farkındalık sağlar. Ülkeler bazında VDAM (Vazife, Düşman, Arazi, Mevcut Kuvvetler) metodolojisi kullanılarak hazırlanan raporlarla ilgi alanına özel bilgi sunan portal, aynı zamanda küresel savunma sanayi temsilcileri alanında geniş bir portföy içermektedir.

 

Veri tabanı hakkında detaylı bilgiye BURADAN ulaşabilirsiniz.

Military Big Data detaylı içerik bilgisi için lütfen TIKLAYINIZ.